LMK Dolní Lhota

Tak a mame to za sebou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Mokrý Lanškroun

Email Tisk PDF

img_6054
img_6054 img_6054

Dne 20.9.2008 jsme se zúčastnili ve složení Höfer František, Höfer Pavel a Zahradník Pavel soutěže RC-V2 pořádané klubem LMK Česká Třebová, která se konala v Lanškrouně. Protože přes týden toho času na trénování moc není, rozhodli jsme se vyrazit brzo ráno a něco málo potrénovat ráno před soutěží. Dorazili jsme časně ráno a přivítala nás zamračená obloha. Prakticky celý den jemně mrholilo a byla zima. Smůlu mněl Pavel Zahradník, který po složení modelu zjistil, že mu vypověděla službu aparatura. Takže se soutěže zůčastnil pouze jako pomocník. Na toto máme v poslední době nějakou smůlu. Na minulé soutěži v Rožnově to postihlo Petra Surého a také nelítal. A aby toho nebylo dost, tak jsem pro změnu já ráno neodhadl správně výšku modelu a přistál ve vzrostlé kukuřici. Naštěstí jsem si pamatoval místo dopadu a asi po půlhodině hledání a navigaci pomocí mobilu jsem model našel.

V chladném počasí jsme hojně využívali občerstvení, které tradičně zajišťoval modeláři ze zerozero. 

Letové podmínky na soutěži byly velmi těžké a nalétat čas chtělo nejen štěstí ale hlavně pilotní um a risk. Většinou se dalo nalétat na levé hraně letište směrem po větru, ale návraty byly hodně obtížné na což doplatilo pár pilotů procházkou. Létat proti větru na jistotu se nedalo vůbec.V těchto těžkých podmínkách si nejlépe poradil Jarda Tupec, který se po delší zdravotní odmlce opět zůčastnil soutěžě. A ukázal že nestratil vůbec nic ze svého pilotního umu. Nalétal plný výkon 1560. Druhé místo obsadil Luboš Pospíšil 1541, který časy taky nalétal ale chyboval při přistání. Třetí místo Tomáš Kadlec 1513. 

Z našeho klubu se nejlépe umístil Höfer František který obsadil páté místo. O celkových velmi těžkých podmínkách vypovídá i fakt, že ani jeden pilot z 19 soutěžících nenalétal všechna čtyři kola.

Fotogalerii i výsledkovou listinu najdete na našich stránkách. 

 

Aktualizováno Pátek, 26 Září 2008 10:25  

Fotogalerie