LMK Dolní Lhota

Tak a mame to za sebou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Rožnovský kolovrat

Email Tisk PDF

 

p1030929
p1030929 p1030929

Dne 13.9.2008 jsme se zůčastnili ve složení Höfer Pavel, Surý Petr a Čerňák Vít soutěže pořádané klubem MK Rožnov p/R. Létalo se na letišti ZDZ Valašské Meziříčí ,Poličná. Již po příjezdu na plochu foukal silný studený vítr, ketrý naznačoval že to nebude lehká soutěž. Naštěstí jsem byl na tyto podmínky vybaven rukavicemi a kuklou. Ostatní mněli smůlu a takto vybaveni nebyli. Sice se mi po příjezdu smáli, ale v průběhu soutěže jen tiše záviděli. Smůlu mněl tentokrát Peťa Surý. Zjistil na své mambě utržený servokabel. Po pokusech o opravu byl nakonec odsouzen do role pomocníka-tahače. Velká škoda, byla to teprve jeho druhá soutěž. Tady se tentokrát projevila lehkovážná příprava na soutěž. Já si ráno zalítl dva zkušební lety a časy 7 a 16 minut dávaly naději na slušné časy v soutěži. S blížicím začátkem soutěže vítr zesiloval.

Velmi silný vítr se projevil hned při začátku soutěže. Tentokrát nebyl ani tak velký problém nalétat čas, ale obrovský problém byl v turbulentním vzduchu za vzrostlou kukuřicí přistát. První dvě rundy velmi podcenili tyto podmínky a žádný pilot nedolítl ani do 15 metrů od přistávacího bodu. Během soutěže se podmínky trochu zlepšovaly a nalétaných časů přibývalo. Před posledním kolem jsem mohl vyhrát, pokud zaletím. Nejdříve mně potkalo trochu smůly když jsem přetrhl oba silony (jeden se rozvázal a druhý byl naseklý), ale popral jsem se i s malou výškou, mněl i trochu štěstí a let nalétal. První místo výkonem 1552 jsem nakonec obsadil já, díky vyrovnaným přistáním. Na druhém místě skončil Ondra Matula s výkonem 1545 a třetí příčku obsadil Zdeněk Vojkůvka výkonem 1543. Smůlu mněl Petr Loutocký, který jeden let nenalétal díky překříženému silonu.

Fotogalerii i výsledkovou listinu najdete na našich stránkách

 

Aktualizováno Pátek, 26 Září 2008 11:41
 

Oslava 70 let

Email Tisk PDF

dsc_2263
dsc_2263 dsc_2263

Tento rok se dožil 70ti let Höfer František. Fotky z oslavy naleznete ve fotogalerii.

Aktualizováno Pátek, 26 Září 2008 12:01
 

Mokrý Lanškroun

Email Tisk PDF

img_6054
img_6054 img_6054

Dne 20.9.2008 jsme se zúčastnili ve složení Höfer František, Höfer Pavel a Zahradník Pavel soutěže RC-V2 pořádané klubem LMK Česká Třebová, která se konala v Lanškrouně. Protože přes týden toho času na trénování moc není, rozhodli jsme se vyrazit brzo ráno a něco málo potrénovat ráno před soutěží. Dorazili jsme časně ráno a přivítala nás zamračená obloha. Prakticky celý den jemně mrholilo a byla zima. Smůlu mněl Pavel Zahradník, který po složení modelu zjistil, že mu vypověděla službu aparatura. Takže se soutěže zůčastnil pouze jako pomocník. Na toto máme v poslední době nějakou smůlu. Na minulé soutěži v Rožnově to postihlo Petra Surého a také nelítal. A aby toho nebylo dost, tak jsem pro změnu já ráno neodhadl správně výšku modelu a přistál ve vzrostlé kukuřici. Naštěstí jsem si pamatoval místo dopadu a asi po půlhodině hledání a navigaci pomocí mobilu jsem model našel.

V chladném počasí jsme hojně využívali občerstvení, které tradičně zajišťoval modeláři ze zerozero. 

Letové podmínky na soutěži byly velmi těžké a nalétat čas chtělo nejen štěstí ale hlavně pilotní um a risk. Většinou se dalo nalétat na levé hraně letište směrem po větru, ale návraty byly hodně obtížné na což doplatilo pár pilotů procházkou. Létat proti větru na jistotu se nedalo vůbec.V těchto těžkých podmínkách si nejlépe poradil Jarda Tupec, který se po delší zdravotní odmlce opět zůčastnil soutěžě. A ukázal že nestratil vůbec nic ze svého pilotního umu. Nalétal plný výkon 1560. Druhé místo obsadil Luboš Pospíšil 1541, který časy taky nalétal ale chyboval při přistání. Třetí místo Tomáš Kadlec 1513. 

Z našeho klubu se nejlépe umístil Höfer František který obsadil páté místo. O celkových velmi těžkých podmínkách vypovídá i fakt, že ani jeden pilot z 19 soutěžících nenalétal všechna čtyři kola.

Fotogalerii i výsledkovou listinu najdete na našich stránkách. 

 

Aktualizováno Pátek, 26 Září 2008 10:25
 

Rekapitulace stavu stránek

Email Tisk PDF

Na stránkách už naleznete:

 - 996 fotek ve 20galeriích (všechny dostupné fotky které jsem mněl k dispozici)
 - 24 výsledkových listin (většina výsledkových listin)
 - www odkazy na zajímavé stránky (postupně budu doplňovat)
 - kniha návštěv

Co se chystá nového:

 - Postupné doplnění fotogalerií a výsledků  za předešlé roky (ze starých www stránek)
 - Drobné úpravy stránek a počeštění některých částí
 - Sekce "o nás"

 

 

Aktualizováno Pátek, 26 Září 2008 10:20
 

Nové stránky

Email Tisk PDF
Vítám vás na nových www stránkách Leteckomodelářského klubu Dolní Lhota. Konečně jsem se vymanil z pracovního vytížení a stresu (změna zaměstnání) a podařilo se mi rozjet nové www stránky které jsem začal připravovat začátkem roku 2008. Stránky jsou postaveny na redakčním systému Joomla. Tento systém by mněl umožnit jednoduchou aktualizaci stránek. V nejbližších dnech budou stránky postupně doplňovány.
Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 18:34
 


Strana 24 z 24

Fotogalerie