LMK Dolní Lhota

Tak a mame to za sebou

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma

V2 Uničov

Email Tisk PDF

IMG_1268
IMG_1268 IMG_1268

Dne 19.4 jsme se zůčastnili první letošní soutěže RCV2 v Uničově. Do Uničova nejezdíme, ale rozhodli jsme se letos vyzkoušet místní podmíky. Počasí na jednu stranu vyšlo. Bylo teplo a sem tam vysvitlo i sluníčko. Co se ale týká leteckých podmínek, tak ty byly obzvlášť těžké. Termika se objevovala velmi zřídka a většinou nebyla vůbec a k tomu foukal silný vítr. Z 21 soutěžících nenalétal všechny čtyři kolažádný soutěžící. A ti co nalétali tak mněli problémy s přistáním. První místo obsadil Z.Vojkůvka s časem 1553, druhý skončil J.Kadlec 1548 a třetí L.Pospíšil 1543. Z našeho klubu jsme tentokrát lítali jen já a otec.Já jsem obsadil nakonec 12.místo s velmi slabým výkonem 1384.
Výsledkovou listinu a fotogalerii naleznete na našich stránkách.

Na stránkách také přibyla fotogaleri s jarních tréninků

IMG_1147
IMG_1147 IMG_1147

Další fotogalerie jak jsme dělali pořádek se starými modely

IMG_6286
IMG_6286 IMG_6286

A takle skončili Cry

IMG_6379
IMG_6379 IMG_6379

No a nakonec fotogalerie, jak jsem si ošahal Enjoy Laughing

IMG_6400
IMG_6400 IMG_6400

A ješte přibyla ve fotogalerii celá jedna sekce "Modely", kde se budou postupně zveřejňovat fotky modelů jednotlivých členů.

 

Aktualizováno Úterý, 28 Duben 2009 03:56
 

Tragická událost

Email Tisk PDF

Vážení přátelé modeláři.  Dne 6.4 při autonehodě u Frýdku-Místku zemřel náš kamarád a nezapomenutelný modelář .... Mirek Pekárek ....

Čest jeho památce

 Pekarek

 

Aktualizováno Úterý, 07 Duben 2009 10:51
 

Snake a 2.4GHz Futaba FASST (NESPÍME)

Email Tisk PDF

Tak jsem se nakonec taky rozhodl přejít z 35MHz na 2.4ku. V následujícím článku se s Vámi podělím o mé dosavadní zkušenosti.

Důvod pro přechod na 2.4ku nebyl žádný zásadní, ale několik dílčích:

 1. Možnost rušení (nechtěnné). Bohužel mám k dispozici tréninkovou plochu, kde je hustá zástavba. S F3Jckem létam cca 1km daleko nad obytnou zástavbou a při pomyšlení, že si někdo u baráku jezdí s autíčkem, nebo létá s malou elektrou mi běhá mráz po zádech. Také si rád polétám ráno před soutěží, ale jakmile začnou ostatní vybalovat modely tak jsem nucen okamžitě přistát. Další možnost je nechtěnné zapnutí (nevypnutí) vysílače jiným soutěžícím během soutěže. Nemělo by se to stávat, ale stává se to. Tento problém jsem kdysi vyřešil pořízením vysílače v B pásmu. Snad jediný soutěžící v ČR mněl stejný kanál jako já. A drobní modeláři co létají kolem města nemají většinou o B pásmu ani tušení. Bohužel (teda bohudík) jsem se dostal ne mou zásluhou k nové aparatuře a ta má standartní A pásmo 35MHz.
 2. Technický pokrok nelze zastavit. Větší spolehlivost a dosah.
 3. Problémy ve starším modelu kde mám zalepeny staré neodrušené 81ky. 2,4 je proti těmto rušením odolnější.
 4. V minulých létech jsem měl neustálé problémy se spolehlivostí jak staršího Graupneru, tak novější Futaby. Namátkový přehled kde jsem spadl na Fail safe (Podhořany, Poříčí, Toužim)
 5. Podle nových F3J pravidel je potřeba 3 páry krystalů

Takže když zhrnu důvody, tak mi zbývalo buď pořídit nový PCM přijímač a asi pět nových krystalů, nebo jít už do 2.4ky

Asi největší brzdou mého přechodu byl fakt, že mám na modelech uhlíkové trupy a převlečnou uhlíkovou špici. Nejprve jsem uvažoval že počkám s 2.4 kou až do nového modelu, který už bude na 2.4 uzpůsoben (sklo). Bohužel jsem asi letos až tak hodný nebyl, protože mi ježíšek nové éro nenadělil (i když jsem si o něj psal Smile). Ale zase si alespoň 2.4ku osahám a odzkouším na starších érech.

Takže zbylo jen rozhodnout jaký systém zvolit. Nakonec zvítězil FASST od Futaby.

03
03 03

 Modul do vysílače TM-8 a přijímač R-617

 1. Ověřená technologie
 2. Mám Futaba vysílač
 3. Nerozhodovala cena (naložil ježíšek)

Jediný prozatím zjištěný problém je ve Fail safe. Modul komunikuje s vysílačem po FM, tzn. Fail safe ve vysílači je nepoužitelný. Z toho důvodu má modul svůj Fail safe, který má dva režimy. režim 'HOLD' tzn. při výpadku signálu zůstane poslední nastavená poloha. Tento režim pracuje správně. A potom režim přednastavených výchylek. Tento režim lze ale nastavit jen pro kanál 3. Což nějak nechápu proč, ale je to uvedeno i v manuálu.

U přijímače jsou dvě asi 13 cm anténky. Teda abych to upřesnil, jsou to malé koaxiální kabely, u který je na konci zhruba 2cm odstraněno stínění. A tyto 2cm středního vodiče bez stínění jsou vlastně teprve antény. Dají se sice koupit tyto káblíky delší, ale rozhodl jsem se to vyřešit umístěním přijímače za serva.

02
02 02

Zde vidíte provedení v trupu Snake

10
10 10


Odzkoušený dosah na zemi byl na 1km. Dál už nebyla možnost a ani by se nám už nechtělo. Model 1m nad zemí neměl ani sebemenší náznak výpadku signálu, přesto že jsem ho natáčel do jakékoliv pozice. Zde se projevila výhodnost dvou přijímacích antén. Snažil jsem se tedy model přiblížit co nejvíce k zemi a výpadky se začaly projevovat zhruba 20 cm nad zemí. Tak daleko a nízko si myslím že nebudu létat ani jáWink. Jinak si troufám tvrdit že dosah bude podle manuálu 1m nad zemí 2km. A ve vzduchu 3km. Bohužel to nemám jak vyzkoušet. Ve vzduchu už bych model neviděl a najít plochu kde při vzdálenosti 2km nebude na zemi žádná překážka je taky problém.

Zkušební lety probíhaly bez jediného problému. Uvidíme na prvních soutežích. Vše ukáže praxe.

41
41 41

Závěrem bych chtěl poděkovat Peťovi Surému, který mi s testováním vydatně pomáhal. (byl také zvědavý Smile)

08
08 08


Doporučuji si prohlédnout nové fotogalerie, kde jsou další fotky s létání i provedení umístění FASSTu.

Jinak se také k létání vrací i můj druhý bratr Tomáš. A Honza se stal naším členem.

1
1 1


A úplně na závěr jsem se chtěl pochlubit novým foťákem (ach ten Ježíšek byl hodný). Konečně budou pořádné fotky a budu je na server ukládat v plném rozlišení. Do této chvíle jsem fotky pořizoval 2Mpix foťákem bez zoomu, kterých bylo asi 90%. 

00
00 00

 

Aktualizováno Úterý, 28 Duben 2009 03:47
 

PF2009

Email Tisk PDF
 
Aktualizováno Úterý, 30 Prosinec 2008 19:09
 

MČR RC-V2 také v České Třebové

Email Tisk PDF

Tak je po dlouhé době k dispozici nový rozpis soutěží. Vychází s uveřejněného kalendáře 2009 do tisku na www.svazmodelaru.cz. Jsou tam dvě zásadní změny.

Za prvé se koná v České Třebové MČR RC-V2 za což musíme poděkovat pořadatelům, že se pořádání ujmuli. Do poslední chvíle nikdo pořádat MČR V2 nechtěl a většina modelářů už s pořádáním příští rok nepočítala. Toto bylo zřejmé i z výsledků ankety, kde zvítězilo tipování na "Bude jen F3J." Konat se bude 9-10.5 ve dnech, kdy již byla naplánována dvoudenní V2. V kalendáři k tisku je ale chybně uvedena jen na 9.5. Toto je chyba a datum bude asi opraven až v propozicích. Do tisku se už asi chybu opravit nepodaří.

Za druhé vypadla soutěž 25.4 F3J v Poříčí . Místo F3J se pořádá V2. Jestli jde o chybu nebo zámněr ještě bohužel nevím. 

Také se nám dostal do rukou kalendář slovenských soutěží. Tam nastalo asi změn nejvíc. A skoro všechny změny k horšímu. V2 seriálova Holíč se kryje s V2 Frýdek-Místek. MSR V2 a serialova Martin se kryje s F3J Podhořany. 

Ale zase na druhou stranu je soutěží dostatečný počet, takže si vybrat může každý. Také bude hodně záležet na vydání nominačních kritérií F3J.

A nakonec, když jsem se už dotkl anket. V druhé anketě s čím budu příští sezónu lítat se podělilo o vítězství  na plné čárě "Aspire" a "Žádný". Můj komentář? Nechte se překvapit Wink.

 

 

Aktualizováno Středa, 17 Prosinec 2008 09:01
 


Strana 22 z 24

Fotogalerie