LMK Dolní Lhota

Tak a mame to za sebou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Perfect a Look

Email Tisk PDF

IMG_2073
IMG_2073 IMG_2073

Využili jsme krásného víkendového počasí a vyrazili trénovat. S půlročním zpožděním jsem dokončil model Look i Adélce. Já vím, je to ostuda. Poprvé držela vysílač asi před 14 dny. Je ale neskutečné jak se ti mladí rychle učí. Po čtvrtém lítání nejen že už jí do toho nemusím "hrabat", ale už i sama odstartuje a přistane. Asi budu muset postupem času dát do kupy rozbitého snake, at se má s čím učit. Abych se ale potom nedivil. Laughing

IMG_1617
IMG_1617 IMG_1617

Co se týká mně, tak jsem se tentokrát soustředil s novým érem na termiku a lety v dálce. Čekal jsem sice rozdíl, ale nakonec to předčilo mé očekávání. Nejenže je Perfect hodnější, takže se s ním na hranici viditelnosti lépe létá, ale má i větší plochu a asi další důvod je kříž se směrovkou který je daleko viditelnější než motýl. Při vytáčení termiky jsem podle snake odhadoval výšku asi 450 metrů. Ve skutečnosti jsem byl v 700 metrech. A to byla výška ještě s rezervou pro úplně normální řízení. Takže s Perfecta mám zase jen další příjemné pocity. 

700m
700m 700m

IMG_2069
IMG_2069 IMG_2069 

Aktualizováno Neděle, 24 Květen 2009 18:04
 

V2 Fryčovice

Email Tisk PDF

Dne 16.5.2009 se konala soutěž MK Fryčovice na polním letišti Trnávka.

IMG_1977
IMG_1977 IMG_1977

Po dlouhé době velmi zajímavá soutěž. Zúčastnilo se 14 pilotů. Foukal silný vítr, zataženo a bez termiky. Řekl bych ještě těžší podmínky než v Uničově. Po prvních třech rundách byla soutěž asi na hodinku a půl přerušena kvůli dešti. Hrozba deště ale visela nad námi po celou soutěž a ke konci se opět rozpršelo. Nalétat čas byl obrovský problém a vytočit termiku byla výjimka potvrzující pravidla ("že Jirko? Laughing"). Jinak veškerý nalétaný čas byly vydřené a upocené lety. Nakonec se s těmito podmínkami nejlépe popral Jirka Loutocký a nalétal solidních 1553. Já byl druhý 1500 a třetí skončil Zdeněk Vojkůvka 1491, který již od rána avizoval že to bude zase standartní. Dva lety nalítá a dva ne. Výsledky napovídají za vše. Tentokrát nikdo moc neriskoval a výlet pro éro spadlé po větru byla zase opět výjimka. I když i v tomto případě to nebylo daleko a bylo to pod kontrolou pilota.

Oficiální výsledková listina, fotogalerie a záznam z výškomněru naleznete v příslušných sekcích na našich stránkách.

Aktualizováno Středa, 20 Květen 2009 05:51
 

MČR RC-V2 Jehnědí

Email Tisk PDF

Dne 9-10 května se konalo mistrovství ČR v kategorii RC-V2. Mistrem republiky pro rok 2009 se stal Luboš Pospíšil a obhájil loňské prvenství. Na druhém místě skončil Z. Vojkůvka a třetí J. Ducháň

Výsledková listina, fotogalerie i záznam výškomněru z mého éra naleznete na našich stránkách v příslušné sekci.

IMG_1867
IMG_1867 IMG_1867

Využili jsme toho, že pátek byl státní svátek a přijeli do Jehnědí již v pátek ráno. Dopoledne nás překvapil celkem silný vítr a z toho důvodu jsme tréninkové lety odložili až na odpoledne, kdy se začali pomalu sjíždět další účastníci přeboru. Pro kontrolu nastavení mého nového modelu (těžiště,seřízení, nastavení výchylek) jsem využil Jardy Tupce. Léta s tímto modelem již dlouho a má obrovské zkušenosti.

IMG_1642
IMG_1642 IMG_1642

Kontrola proběhla v pořádku bez nutnosti něco měnit. Po pár prvních letech jsem se s modelem trošku seznámil, vytrimoval a vyřešil přihnutím háčku ustřelování modelu při vleku. Nejdříve jsem měl obavy, protože jediný můj kompozitový model byl snake s kterým jsem lítal tři roky a před ním jsem létal jen s papírákem. Přece jenom je to létání s Perfectem o něčem jiném. Ale konečné rozhodnutí znělo, budu lítat na přeboru s Perfectem a budu to brát i trochu jako trénink.

V pátečním tréninku se k nám (Hofer P., Hofer F.,Zahradnik P.) nakonec přidal i Víťa Čerňák, který se na poslední chvíli také přihlásil na přebor.

Vlastní soutěž začala v sobotu ráno. Foukal velmi slabý vítr, svítilo sluníčko a bylo nádherné termické počasí. Časy se daly nalétat prakticky vždy. Až s přibývajícim časem, kdy se poslední kolo letělo až mezi 18:00-19:00 to byl velký problém. 

Pořadatelé soutěž zvládli perfektně. K tomu přispěla i disciplinovanost soutěžících. Starty probíhaly v poklidu, kdy po domluvě se startovalo postupně a ne najednou jak u F3Jcek, čímže se omezila možnost srážky modelů při vleku. (to mám nějak v živé paměti). A co se týká pitného režimu, tak ten byl zajišťován přímo ke startovištím.

IMG_1789
IMG_1789 IMG_1789

Po prvním soutěžním dnu díky počasí byly výsledky na čele velmi vyrovnané. Z pěti sobotních letů při škrtání jednoho kola byl na tom nejlépe Z.Vojkůvka který ztrácel z maxima 2body.  3body ztráty mněli L.Pospíšil, J.Tupec, J.Ducháň a Hofer P. Prakticky jen tito mněli šanci celkově zvítězit. 

V noci ze soboty na neděli začal foukat velmi silný vítr a tak mnozí čekali těžké podmínky. Do prvního nedělního kola se ale opět rozjasnilo a vítr ustal. Takže se čekalo jen kdo s adeptů udělá chybu při přistání a odpadne z boje o titul. Bohužel jsem si zapsal dvě 95ky já (přece jenom ještě nejsem s novým modelem až tak slítaný) a taky chyboval Jarda Tupec. Takže o mistru se rozhoslo ze zbylé trojice. Nakonec rozhodoval až škrtací let.

Z našeho klubu jsem dopadl nakonec nejlépe já na 9 místě se ztrátou 6 bodů na vítěze.  22. V.Čerňák, 33. F.Hofer, 35. P.Zahradník

Soutěže se zúčastnil také vícemistr světa kategorie F3J Jirka Ducháň. I když bral tuto sotěž trochu i jako trénink a v některých letech se ustřeloval velmi brzy, tak časy nalétal všechny s přehledem a jen díky tomu že je z kategorie F3J naučený přistávat těsně před časem tak nezvítězil. Jeho časy hovoří za vše.  520,519,519,519,519,519,519,518.

A co se týká mého nového modelu Pike Perfect? Byl jsem nadšen. Když to zhrnu v jedné větě: " lítá samo, přistává samo " . Co se týká letového projevu, tak je to velmi hodné éro s kterým jsem si velmi rychle porozumněl jak v termickém počasí tak i v raním kole ve slabých podmínkách. A co se týká přistání tak je směrově velmi stabilní a dá se krásně zabrzdit. Prostě létání je s ním pro radost. Teď to chce natrénovat přistání. Za vše hovoří mé výsledky s letadlem, s kterým jsem poprvé létal až v pátek před soutěží.

IMG_1741
IMG_1741 IMG_1741

 

Aktualizováno Středa, 13 Květen 2009 07:57
 

Pike Perfect

Email Tisk PDF

 

IMG_1364
IMG_1364 IMG_1364

Tak to nakonec nabralo rychlejší spád než jsem čekal. V sobotu jsem v Poříčí na F3J rozbil po srážce svého snake. V pondělí dva telefonické hovory a v úterý jsem si dovezl nové éro Laughing.
Teď zbývá osadit, naučit se s ním lítat a uvidíme. O zkušenosti se určitě podělím.
Další fotky ve fotogalerii

Aktualizováno Středa, 29 Duben 2009 10:06
 

F3J Poříčí

Email Tisk PDF

IMG_1354
IMG_1354 IMG_1354

Tak a máme za sebou první letošní F3J soutěž. Zvítězil  Jan Vácha, druhý byl Tomáš Kadlec a třetí Jirka Ducháň
Z naší trojky Höfer P, Zahradník a Čerňák jsem se umístil nejlépe já na 17 místě.
Vyšlo krásné slunečné termické počasí. Letové podmínky byly ale místy velmi těžké. Pro úspěšné nalétání času bylo nutné zalétávat daleko po větru nad místní rybník a zpáteční návraty nebyly jednoduché. O tom se přesvědčilo mnoho pilotů. Tyto podmínky se ještě zhoršily při finálových letech. Kdy Jirka Rajšner přistál v rybníce a Luboš Pospíšil asi 1km daleko a jeho letadlo se našlo v pořádku až pozdě večer po soutěži. Nikdo ve finále nenalétal 15 minut.

IMG_1336
IMG_1336 IMG_1336

Já mněl ve druhém kole smůlu a při výstřelu z vleku jsem se zrazil s J.Kadlecem. 

IMG_1293
IMG_1293 IMG_1293

Průběh srážky z výškomněru.

2-srazka
2-srazka 2-srazka

Výsledkovou listinu a fotogalerii naleznete na našich stránkách.

Aktualizováno Středa, 29 Duben 2009 11:15
 


Strana 21 z 24

Fotogalerie